Side İş İlanları Turist Tur Rehberi Arayanlar Acentalar

Side iş ilanları kokartlı turist tur gezi rehberi arayan acentalar, turizm firmaları. Antalya Side İngilizce Arapça Rusça Almanca rehber aranıyor ilanları başvuru.

side antik tiyatro
Side Antik tiyatro

Antalya ilinin Side turistik merkezinde en çok yayınlanan iş ilanları arasında enformasyon memurluğu ve kokartlı turist rehberliği aranıyor ilanlarıdır. Bunun yanısıra yabancı dil bilen Türk vatandaşlarıda bölgede turist turizm ve tur rehberi olarak çalışabilmek için uygun bir firma arayışı içerisindedirler.

Yabancı dil bilen biri iseniz Antalya Side ilçesi tam size göre. Bölgede sayısız 5 yıldızlı oteller, hediyelik eşya mağazaları, restaurantlar, tur tekneleri, yatlar, spa merkezleri vs turistik işletmeler bulunmaktadır.

Side Çevresinde İhtiyaç Duyulan Yabancı Diller Hangileridir?

Antalya Side turizm beldesinde uzun yıllar Alman turistlerin ana tatil merkezi haline gelmesi nedeniyle burada faaliyet gösteren tüm işletmeler ( rent a car, transfer firmaları, seyehat acentaları, döviz büroları vs ) hep Almanca bilen eleman arayışı içerisindeydiler. Ama bu durum 2010 yılı sonlarında tersine dönmeye başladı. Artık bölgede Rus turistler ilk sırayı alıyor. Dolayısı ile Side bölgesinde spa merkezleri, tur gezi şirketleri öncelikle Rusça bilen eleman arıyorlar. Bunun yanısıra İngilizce, Fransızca, Arapça, Lehçe diğer aranan diller arasındadır.

side plajları
Side plajları

Side Çevresinde Popüler Rehberli Turlar Hangileridir?

Antalya Side bölgesinde günübirlik turlar yerli ve yabancı tatilciler tarafından çok rağbet görmektedir. Bunlar arasında en opüler olan günübirlik gezi proğramları ; Oymapınar Barajı, Manavgat Şelalesi, Köprülü Kanyon Milli Parkı, Alanya şehir turları, Manavgat Irmağı tekneyle gezi turları, İbradi ve Ormana köy evleri turları, Antalya merkez ve şelale turları, Belek land of legends su parkı turları bölgeye gelen tatilcilerin mutlaka katıldığı aktiviteler arasında yer alır.

Side Turist Rehberi İş İlanları Başvuru Nasıl Yapılır?

Antalya Side’de turist rehberliği iş pozisyonunda ve yabancı dil bilen eleman arayan oteller, turizm şirketleri, hediyelik eşya dükkanları, kuyumcular, mağazalar, restaurantlar vs gibi yerlerde çalışmak için başvuru yapmak isterseniz aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Form içerisinde mutlaka yazmanız gereken bilgiler ” yaş, ikamet ettiğiniz şehir, hangi dilleri bildiğiniz ve derecesi, daha öneki iş tecrübeleriniz hakkında ” olmalıdır.

Ayrıca Side bölgesinde turizm sektörü iş ilanları sitesi olan www.turizmisilanlari.net sitesi üzerinden de online başvuru yapabilirsiniz. Burada ayrıca sizde kendiniz iş arıyorum ilanı yayınlayabilir ve bölgede personel arayan işyerlerine ve firmalara hızlıca ulaşabilirsiniz.

side apollon tapınağı
Side Apollon Tapınağı

Side’de Turist Rehberi Olarak Çalışanlardan Yorumlar Öneriler ve Tavsiyeler

Almanca ve İngilizce dillerinde kokartlı rehberdim. 2000 ile 2005 yılları arasında KAYITUR GTI firmasında Antalya Side bölgesinde çalıştım. Otellere gelen turistlerin otellerine çakılıp kalmadıkları, mutlaka bir tura katıldıkları dönemdi. Hergün binlerce turist kafilesini günübirlik turlara çıkarıyordum. O dönemde inanılmaz paralar kazandım. Turist rehberi olarak Side bölgesini tercih etmenizi ısrarla tavsiye ederim. Bunun yanısıra gece hayatı çok renkli geçen bir bölge. Ayrıca Belek Bölgesi turist rehberi iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir