Şanlıurfa Turist Rehberi Kiralama, Kokartlı Gezi Tur Rehberliği Ücreti

Şanlıurfa turist rehberi kiralama, kokartlı gezi tur rehberliği hizmetleri, günübirlik özel paket turlar, İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça ve diğer dilleri bilen konuşan profesyonel rehberler.

şanlıurfa manzarası

Şanlıurfa’nın en iyi, işinde uzman profesyel kokartlı turist rehberleri ekibi olarak, Şanlıurfa içi, merkez ve çevresindeki özel ve grup gezilerinizde size eşlik etmeye, Göbeklitepe, Balıklıgöl, Urfa Kalesi, Urfa Müzesi vs gibi gezilecek görülecek en güzel tarihi doğal yerleri size detaylı ve unutamayacağınız bir şekilde gezdirmek için hazırız.

Şanlıurfa’da gezilecek görülecek en iyi güzel yerler tavsiye

Şanlıurfa ve çevresindeki tüm tarihi ve doğal yerleri gezebilmek için en az 3 gün ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Şanlıurfa şehir merkezinde uzak olmayan gezilecek ve görülecek yerleri şöyle sıralayabiliriz.

şanlıurfa balıklıgöl

Mardin’in “Kartal Yuvası” olarak bilinen Mardin Kalesi 1.600 yıllık tarihi ile birçok medeniyete tanıklık etmiştir. Yapıldığı tarih kesin olarak bilinmese de Hamdaniler tarafından yeniden inşa edilen kalenin tarihinin 10. yüzyıla dayandığı düşünülmektedir. Mardin’e hâkim konumda olan kale doğal kaya üzerine eklentiler yapılmasıyla eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Mardin Kalesi bulunduğu konum itibariyle muhteşem Mezopotamya Ovası manzarasına da ev sahipliği yapmaktadır.
Şanlıurfa Kalesi:Şehir merkezinde yer alan Urfa Kalesi, tahminen 812 yılında şehir surları yenilenirken inşa edilmiştir. Sarp kayalıklar üzerine kurulu olan Şanlıurfa Kalesi Bizans dönemine ait kaya mezarları üzerine yapılmıştır. Kalede aynı zamanda çeşitli kitabeler ve yazıtlar da bulunur.

Balıklı Göl: Şanlıurfa’nın simgelerinden olan Balıklı Göl, şehirde görülecek ilk yerlerden biridir. Büyük bir havuz olan Balıklı Göl’de binlerce balık yaşar ve bu balıkların kutsal olduğuna inanılır. Hz. İbrahim’in efsanesinde çok önemli yere sahiptir Balıklıgöl.

Göbekli Tepe: Bir örenyeri olan Göbekli Tepe Örencik Köyü yakınlarında bulunur. Dünya tarihinin en eski tapınağı olan Göbekli Tepe’de kazı çalışmaları devam etmekle birlikte ziyarete de açılmıştır. Bir adı da Dua Tepe olan örenyeri şehre 20 km mesafede yer alıyor.

Şanlıurfa’da nerede kalınır, kalacak ucuz ekonomik yerler önerisi

şanlıurfa balıklıgöl

Turist rehberleri olarak hergün geziyor ve değişik şehirlerde konaklıyor olmamızdan dolayı, hangi şehirde en iyi en ucuz otel hangisi, en ekonomik nerede kalınır bunu iyi biliyoruz. Ayrıca sürekli müşteri olma özelliğimizden dolayı Şanlıurfa merkezde bir çok otel yönetimi ile yakınlığımız bulunduğundan dolayı büyük indirimler almaktayız. Şanlıurfa’da tatiliniz ve geziniz boyunca size en ucuz fiyata en konforlu konaklama hizmetini sunmayı garanti ediyoruz.

Güneydoğu Anadolu’daki Akgöl Hotel’in ses yalıtımlı modern odalarında minibar ve kasa bulunmaktadır. Tesis bünyesindeki özel otopark ve tüm alanlarda WiFi erişimi ücretsizdir.

Şanlıurfa’da merkezi bir konuma sahip olan otelde büyük bir restoran, bar ve teras mevcuttur.

Balıklı Göl gibi tarihi yerler Akgöl Hotel’e sadece 30 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Şanlıurfa’da rehberlik ücretleri ne kadar, gezi tur turizm rehberi ücreti kaç tl?

şanlıurfa resimleri

Şanlıurfa merkez çıkışlı bölgede günübirlik, paket yurtiçi Anadolu, Kapadokya, Pamukkale, Çanakkale şehitlik vs gibi veya yurtdışı turlarında verilen ücrete rehberlik hizmeti dahildir. Ancak arkadaşlarınıza, misafirlerinize, ailenize kısaca size özel bir özel tur etkinliği düzenlemek istiyorsanız bizden saatlik veya günlük uzman rehber kiralayarak gezinizi yapabilirsiniz. Günlük rehber kiralama ücretleri fiyatları hakkında güncel listeyi görmek için ” ücretler ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir