Antalya’ya Nasıl Gidilir Rehberi – Uçakla Otobüsle Arabayla

Antalya’ya uçakla, otobüsle, arabayla ulaşım sağlanmaktadır. Bu turizm kentine henüz hızlı tren ile ulaşım yoktur. Peki en ucuz seyahat yöntemleri hangisi?

Antalya haritası

Antalya devasa bir yer. Bu nedenle hedeflediğiniz ilçesine nasıl ulaşacağınız konusunu iyi çalışmanız gerek. İstanbul’dan veya başka illerden, tüm uçak firmalarının ve otobüs firmalarının Antalya Havalimanı’na seferleri var. Havalimanından ise araç kiralayıp veya transfer araçlarına binerek gideceğiniz ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Eğer Antalya’nın ilçeleri arasında geçiş yapmak istiyorsanız ve buraya uçakla veya otobüsle geldiyseniz, otobüs veya toplu taşıma seçeneklerini pas geçip merkezden veya havalimanından bir araç kiralayın deriz. Bu şekilde daha özgür bir şekilde gezebilirsiniz. Kaş tarafına gidenler için Dalaman’a uçmak daha pratik olabilir.

Antalya’ya Uçakla Nasıl Gelinir?

Akdeniz Bölgesi’nin bu turizm cenneti şehrine Avrupa’nın her büyük şehrinden direk uçuş mevcuttur. Yaz aylarında günde 300 uçak iner ve kalkar Antalya Havalimanı’na. Özellikle Almanya, Belçika, Hollanda, Polonya, Avusturya, İskandinav ülkelerinden hergün uçuşlar mevcuttur.

Yurtiçinden ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Van, Diyarbakır, Erzurum şehirlerinden hergün Pegasus, Thy, Onur Air, Anadolu Jet gibi havayollarının uöakları mevcuttur.

Antalya Otobüs

Otobüsle Antalya’ya Nasıl Gidilir?

Antalya’ya giden şehirlerarası otobüs firmaları arasında Türkiye’de otobüs işletmeciliği yapan firmaların neredeyse tamamı vardır. Konya, Ankara, İstanbul, İzmir, Muğla, Aydın, Denizli, Adana, Mersin, Trabzon ve hatta memlektin en doğu köşesi Van’dan bile Antalya’ya direk seferler mevcuttur. TURKEYBUS online otobüs bileti sorgulama sitesinden biletlerinizi ucuza alabilirsiniz.

Antalya’ya Araba ve Özel Araçla Nasıl Gidilir?

Antalya’nın komşu illeri Isparta, Burdur, Muğla, Denizli, Mersin, Karaman ve Konya’dır. Antalya’ya kara yolu ile gelirken mutlaka bu illerin sınırları içerisinden geçerek gelmek gerekmektedir.

Örneğin İzmir’den gelmek isteyenler Aydın, Nazilli, Tavas, Acıpayam, Korkuteli güzergahlarını izleyerek en yakın Antalya’ya ulaşabilirler. Ayrıca sahilden gelmek isteyenler Aydın, Muğla, Akyaka, Dalaman, Fethiye, Kaş, Kalkan, Finike, Kemer güzergahını kullanarak Antalya’ya ulaşırlar. Bu yol çok güzel manzaralı olmasına karşın, yol biraz uzak ve dolambaçlı virajlara sahiptir.

binek araç

İstanbul’da gelenler Yalova, Bursa, Eskişehir, Afyonkarahisar, Burdur istikametini kullanarak buraya ulaşabilirler.

Ankara’da gelenler Polatlı, Yunak, Akşehir, Eğirdir güzergahını kullanmaları gerekmektedir.

Konya’da özel arabası ile gelmek isteyenler ise; Seydişehir, Akseki, Manavgat, Serik güzergahından Antalya iline giriş yapabilirler.

Mersin’den gelenler zaten direk sahilden tek yol olan D-400 karayolunu takip ederek önce Anamur, Gazipaşa, Alanya, Manavgat, Serik ilçelerini aşarak Antalya’ya ulaşmış olacaklardır.

Şöförlü araç kiralama hizmetleri için VIPLY TURİZM firmasını arayabilirsiniz.

Bu makalemizde Antalya’ya uçakla, otobüsle, arabayla ulaşım sağlanmaktadır. Turizm tatil kentine karayoluyla trenle en hızlı kısa çabuk ve ucuz nasıl gidilir yolculuk tavsiyeler hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Antalya’ya nasıl gidilir hakkında sorularınız olursa bize aşağıdaki forum aracılığı ile bildirebilirsiniz.

Antalya Havalimanı En Ucuz Transfer Firmaları

Antalya Havaalanı’na uçakla geliyor otelinize veya gideceğiniz yere en ucuz bir şekilde nasıl gidebilirim diye soruyorsanız size AYT TURİZM firmasını tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir