Antalya’da Nerede Yemek Yenilir? En Ucuz İyi Restaurantlar

Antalya’ya tatil için gelenlerin en çok merak ettikleri konular arasında olan nerede yemek yenilir, iyi lezzetli ve ucuz köfte balık et döner yenecek yerlerdir.

7 mehmet restaurant

Antalya bir turizm ve tatil beldesi olması nedeniyle ile hem yerli hemde yabancı yemekleri afiyetle en ucuz fiyata yiyebileceğiniz binlerce restaurantlar ile doludur. Sizlere bizzat deneyimlerimiz sonucu hangi yemeği nerede en lezzetli ve ucuz bir şekilde yiyebileceğinizin, mutlaka Antalya’da yenilmesi gereken yemeklerin tatlıların listesini hazırladık. İşte Antalya’nın ne nerede yenir listesi;

Antalya 7 Mehmet Restaurant Yemekleri

Antalya merkezde nerede yemek yenilir sorusuna verilecek 1 numara cevap bir turist rehberi olarak. Vedat Milor’un Antalya’daki favori restoranı olan bu mekan beyaz sofra örtüler, keten peçeteleri, kaliteli servisi ve lezzetli yemekleriyle Antalya’da dışarıda yemek yenecek mekanlar arasında 1 numara . Menüsü mevsime göre değişen mekan hem balıkta hem ette başarılı. zeytinyağlıları, bergamotlu, kabak çekirdekli ve bademli iç pilavı, kuzu ve oğlak tandırı, cevizli kaymaklı ve tahinli kabak tatlısı nefis. Adres: Meltem Mahallesi, Atatürk Kültür Parkı, Dumlupınar Bulvarı No:201, 07030 Muratpaşa Konum için tıklayın.

antalya mantar evi restaurant

Antalya Serpme Börek Nerede Yenir?

Sepme börek, Antalya’nın en ünlü hamur işlerinden birisidir. Hamuru elde savrularak açıldığından ismi olması. Hepsi gözünüzün önünde gerçekleşiyor. 85 yıllık börekçi olan Börekçi Tevfik‘te en hasını bulabilirsiniz. İsteğe göre kıymalısı ve peynirlisi yapılıyor. Küçük ve salaş bir mekan ama Antalyalı Evde Yoklar’ın da tasdiklediği üzere Kaleiçi’nde serpme börek burada yenir. Konum için tıklayın.

Antalya’da Köfte Piyaz& Tahinli Kabak Tatlısı Nerede Yenilir?

Antalya mutlaka yenilmesi gereken yiyecekler arasındadır. Antalya’nın nesi meşhur sorusuna piyazı cevabı ilk sırada yer alır. En güzeli Piyazcı Ahmet’te yenir. Köfte-piyaz üstüne de meşhur tahinli kabak tatlı çekilir. Adres: Altındağ Mh., 166. Sokak 29/A, 07050 Muratpaşa Konum için tıklayın.

Antalya’da Yanık Dondurma Nerede Yenir?

Yanık veya yanıksı dondurma, Antalya’nın özellikle de Kaş-Kalkan-Demre bölgesinin önemli tatlarından biri. Keçi sütünden yapılan dondurma pişirilme esnasında özellikle yakılıyor. Bir nevi süt yanığı kokusu sinmiş dondurma. Dondurmanın isli ve karemelize tadı herkesin zevkine hitap etmez. Biz de bayılmadık ama seveni çok. Yanık dondurmayı meydandaki seyyar dondurmacılarda veya onu yıllardır yapan Kaş merkezdeki Bankalar Caddesi’ndeki Nur Pastanesi’nde bulabilirsiniz. Antalya merkezde ise Dondurma Dükkanı veya Akdeniz Dondurma‘da deneyebilirsiniz.

antalya serpme börek

Antalya Mantarevi Restoran

Burası Antalya Korkuteli’de, tamamen mantara adanmış bir yer. Mantar çorbasından çeşitli mantar yemeklerine mantar serverler için bir cennet. Özellikle mantar iskender, mantar reçeli, mantar çorbası ve mantarlı ekmek mutlaka denenmeli. Elbette mantar dışı seçenekler de var. Adres: Tatköy Mahallesi, D350 Datköy, 07000 Korkuteli Tel: (0242) 667 12 10 Websitesi Konum için tıklayın.

Antalya Volkan Şişçi Kadir’in Yeri

Antalya Kepez sebze hali içinde, şiş, et, köfte ve tavuk yapan, yanına da piyaz, çorba ve kabak tatlısı sunan salaş ama keyifli bir mekan. Kuzu şişi özellikle beğeniliyor. Adres: Güneş, Yeni Toptancı Hal, Altınova Cd. No:840, 07260 Kepez Tel: 0536 500 02 88 Konum için tıklayın.

Antalya’daki geziniz boyunca size eşlik edecek yabancı dil bilen bay ve bayan kokartlı turist rehberi kiralama isterseniz bizimle 24 saat iletişim kurabilirsiniz. Rehberlerimizin kendilerine ait son model binek araçları veya 8 koltuklu Mercedes Viano lüks minibüsleri bulunaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir