Antalya Tuvalet Klozet Lavabo Tıkanıklığı Açma Tavsiyeleri

Antalya’da ofis, ev, daire, işyeri mutfak tuvalet giderleri tıkanıklıkları nasıl açılır? En kolay ucuz tıkalı boru açma yöntemleri hangisi tavsiyeler yorumlar.

antalya'da tuvalet açma

TUREH turizm rehberlik firmasının Antalya merkezde bulunan ofisinde hem mutfak hem de klozet giderlerimiz sık sık tıkanıyordu. Ofis’te temizlik, yemek, çay işleri ile görevli çalışanımız Gülseren abla bir tıkanma meydana geldiğinde tuz ruhu, tıkanıklık açıcı kimyasallar ile boruları açmayı deniyordu şimdiye kadar.

Fakat çok geçmeden tıkanma yine meydana geliyor ve her defasında tuz ruhu, kimyasal gibi şeylere boşu boşuna para veriyorduk. Bir gün ofiste tüm rehber arkadaşlarımızın da bulunduğu bir ay sonu toplantımız vardı. Tuvalet yine tıkandı ve büyük bir sorun yaşıyorduk. Artık ne kadar kimyasal, lavabo açıcı ilaç döktüysek bir türlü açılmıyordu.

Rehber arkadaşlarımızdan Kamil, kardeşinin Antalya’nın en iyi su tesisatçısı olduğunu, elinde son model teknoloji kameralı tıkalı boru açan makinalar olduğunu söyledi. Tuvalet, klozet, wc, banyo gideri, kanalizasyon vs gibi yerlerin tıkanması durumunda açma işlemi için artık kimsayal sıvı vs kullanma devrinin sona erdiğini, artık robot makinalar ile bu açma işleminin yapıldığını söyledi.

tıkanıklık açıcı robot

Hemen rehber Kamil’in kardeşinin sahibi olduğu TIKAÇ Tesisat ve Mühendislik firmasını aradık. Serhat bey 10 dakika içerisinde irili ufaklı bir kaç tane makina ile ofisimize geldi. Önce daireleri bina gider boruları yapısına şöyle bir göz attı. Hemen en uygun makinayı çalıştırdı ve makinanın ucundaki özel boruyu tıkanan klozetin içerisine saldı. Boru yavaş yavaş dönerek ilerliyordu.

Bu arada boru ilerledikçe makinanın ekranından boru içerisini bize gösteriyordu. Nihayet tıkanmanın meydana geldiği noktaya kamera ulaştığında orada bir sürü peçete, bez parçası, beton parçaları vs birikmesi olduğundan artık suyun aşağıya gitmediğini söyledi.

Hemen bu makinayı çıkarıp, o kalıntı ve birikinti malzemeyi oradan parçalayıp çıkaracak diğer makinayı gider borusuna yerleştirdi ve makina çalışmaya başladı. O da ne daha 1 dakika bile geçmeden tüm klozette biriken sular haşırt diye boşalıverdi.

tıkalı boru açan kameralı robot

ANTALYA TIKAÇ TESİSAT sahibi Serhat bey, bu makinelerin tıkalı noktadaki kalıntı katı atıkları iyice parçalayıp tamamen temizlediğini, artık kolay kolay tekrar tıkanma yaşanmayacağını söyledi. Halbuki ofis görevlisi Gülseren ablanın kullandığı kimyasallar sadece küçük bir delik açıp suyun biraz boşalmasını sağladığını, ama bir kaç gün sonra bu küçük deliğin tekrar tekrar tıkandığını söyledi.

Bu son model robot makinalar ile TIKAÇ Tesisat Antalya şubesi bizleri her hafta litrelerce kimyasalı lavabo ve tuvalet gider borularına harcamamızın ve paramızı israf etmemizin önüne geçti.
TIKAÇ tesisat ile karşılaşmamış olsaydık belki daha ne kadar uzun süre her hafta boşu boşuna lavabo açıcı kimyasal giderimiz olacaktır.

Antalya’da TIKAÇ TESİSAT tıkanıklık açma fiyatları ve servis ücreti ne kadar?

Serhat bey bizden para almadı. Zira firmamızda çalışan ve yöneticilerimiz arasında olan Kamil beyin kardeşi idi. Lakin bu tarz tıkanıklıkların açma fiyatları ve makina kiralama ücreti 10 TL olduğunu bildirdi. Sizde evinizde veya işyerinizde her hangi bir tıkanma sorunu yaşarsanız TIKAÇ tesisatı mutlaka arayınız. Paranızı kimyasallara ve merdiven altı korsan tesisatçılara boşuna harcamayınız. Gördüğünüz gibi Antalya’da tuvalet, lavabo, klozet, boru tıkanıklığı açma fiyatları sadece 10 TL ‘dir. Tıkanıklık açma süresi sadece 1 dakika ile 3 dakika arası sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir